KONST / Litografier / Färglitografi 9895233
*
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 09:29:28
1
600 kr
24/10 00:04:20
2
600 kr
24/10 00:04:20
1
600 kr (Budbetjänt)
24/10 00:04:39
2
700 kr
26/10 20:13:05
3
800 kr
26/10 20:14:05
3
800 kr
26/10 20:15:46
1
Vinnande bud
26/10 20:18:35
3
1.000 kr
26/10 20:18:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berta Hansson
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 09:29:28 | 1 | 600 kr |
24/10 00:04:20 | 2 | 600 kr |
24/10 00:04:20 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
24/10 00:04:39 | 2 | 700 kr |
26/10 20:13:05 | 3 | 800 kr |
26/10 20:14:05 | 3 | 800 kr |
26/10 20:15:46 | 1 | Vinnande bud |
26/10 20:18:35 | 3 | 1.000 kr |
26/10 20:18:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28